Aktualności gospodarcze:

Wyróżnienie - certyfikat otrzymany za stworzenie witryny Invest in Bobolice przyjaznej dla inwestora, dostępnej na stronie www.bobolice.pl, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A., Warszawa 14.12.2017 r.

________________________________________________________

Gmina Bobolice została zaproszona na dzień 14 grudnia br. do Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. w Warszawie jako jedna z wyróżnionych w Polsce gmin, które modelowo wdrożyły projekt pn. "Wzorcowy portal internetowy - Invest in Gmina". Bobolice reprezentować będą Burmistrz - Mieczysława Brzoza, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bobolicach - Marek Golas oraz Zastępca Burmistrza - Grażyna Wiater. W uroczystościach brać udział będą oprócz wyróżnionych gmin, regionalne centra obsługi inwestorów (COI) oraz specjalne strefy ekonomiczne (SSE).


_________________________________________________________________________

W miesiącach listopad - grudzień 2017 r. Gmina Bobolice na łamach Głosu Dziennika Pomorza wzięła udział w plebiscycie pt. "Gmina na szóstkę 2017" w kategorii "Gmina przyjazna inwestorom". Poniżej prezentujemy nasze konkursowe publikacje w Głosie.

Prezentacja z dnia 10.11.2017 r.


Prezentacja z dnia 17.11.2017 r.


Prezentacja z dnia 24.11.2017 r.


Prezentacja z dnia 01.12.2017 r.


________________________________________________________

Terminarz spotkań z Przedsiębiorcami w 2017 r.:

9 luty – Spotkanie noworoczne z  Przedsiębiorcami

9 czerwiec – Grill Biznesowy

13 październik - VI Bobolicka Gala Przedsiębiorczości

_________________________________________________________________________________


 

"Grunt na Medal 2016"

Grunt na Medal to ogólnopolski konkurs, którego celem jest wybranie najlepszego terenu pod inwestycje przemysłowe w każdym województwie. Składa się on z kilku etapów. Jednym z miast, które ubiega się o miano najlepszego terenu inwestycyjnego w 2016 roku były Bobolice. 30 sierpnia br. w Bobolicach w miejscu nietypowym, bo na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej w Bobolicach (SAG), miała miejsce wizytacja komisji w ramach drugiego etapu konkursu Grunt na Medal 2016.

 

Komisję reprezentowali: Pan Mirosław Odziemczyk - Pełnomocnik Zarządu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych z siedzibą w Warszawie, Pani Monika Narewicz oraz Pan Szymon Pałac, oboje reprezentujący Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów przy UMWZ w Szczecinie.

 

W konferencji na zaproszenie Burmistrza uczestniczyli także lokalni przedsiębiorcy, Radni Rady Powiatu Koszalińskiego i Rady Miejskiej w Bobolicach, przedstawiciele szkolnictwa zawodowego z regionu: Pan Zygfryd Walczak - Kanclerz Koszalińskiej Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych, Pani Jolanta Kubicka - Dyrektor Szkoły Zawodowej "Nauta" w Bobolicach oraz Pan Leszek Karbowski - Dyrektor ZUKiO w Bobolicach.

 

Warto dodać, że w woj. zachodniopomorskim etap pierwszy przeszły jedynie 4 lokalizacje, w tym właśnie bobolicka. Podczas etapu drugiego Bobolice zaprezentowały swoje walory, zachęty dla inwestorów i inne merytoryczne informacje pomocne w ocenie oferty inwestycyjnej. Komisja prezentację podsumowała na 6 z plusem.

 

Pan Mirosław Odziemczyk (PAIiIZ) stwierdził reasumując, że kwestią czasu jest, by inwestorzy pojawili się w Bobolicach - w tym niezwykle urokliwym, gościnnym i otwartym na wszelkie inicjatywy mieście.

I choć tytułu Gruntu na Medal 2016 Bobolicom otrzymać się nie udało, przede wszystkim ze względu na trwające jeszcze i nie zakończone fizycznie uzbrojenie strefy, działania i zachęty inwestycyjne ocenione zostały bardzo wysoko.


"Lider Rozwoju Regionalnego 2015" dla Gminy Bobolice

przyznany przez Polską Agencję Przedsiębiorczości, za pozytywne zmiany w otoczeniu, obrane i realizowane dotychczas kierunki działań na rzecz rozwoju gminy, a w szczególności dobro lokalnego społeczeństwa.

Ta prestiżowa nagroda podnosi wiarygodność Gminy Bobolice, jako przyjaznej przedsiębiorcom i inwestorom. Eksponuje też potencjał bobolickiego samorządu.

lider_rrjpg [960x892]

Patronat Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE) terenów inwestycjnych w Bobolicach

W dniu 10 marca 2015 r. Burmistrz Bobolic Mieczysława Brzoza podpisała w siedzibie Zarządu SSSE w Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Słupsku, umowę o współpracy polegającej na objęciu terenów inwestycyjnych Gminy Bobolice Patronatem Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. PARR w Słupsku reprezentował Prezes SSSE Mirosław Kamiński.

Patronat SSSE nad terenami inwestycyjnymi wspomoże Gminę w promocji terenów inwestycyjnych i ułatwi dotarcie do szerszej rzeszy potencjalnych inwestorów, a w przyszłości przyczyni się do przyłączenia terenów inwestycyjnych do SSSE, co będzie dodatkowym atutem dla terenów inwestycyjnych Gminy - preferencje podatkowe dla inwestorów chcących prowadzić działalność na terenie strefy ekonomicznej.


Prezentacja gminy w Wydawnictwie "Zachodniopomorskie Zrównoważony Rozwój" z 2015 r.

z_albumu_zachodniopomorskie_resizedjpg [1132x800]

Zaktualizowano: 2018-01-10

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.