Detektywistyczna Noc w Bibliotece

 (link otworzy duże zdjęcie)

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Bobolicach już po raz trzeci brała udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, której głównym organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Wspólne hasło dla wszystkich bibliotek brzmiało „Czytanie porusza”. A u Nas pierwsza odbyła się pod hasłem Nocy z Duchami, druga była Noc Andrzejkowa, a w tym roku zdecydowałyśmy się na organizację Detektywistycznej Nocy w Bibliotece. Dzieci lubią rozwiązywać zagadki. Podoba im się wszystko, co jest owiane tajemnicą. Mamy  naprawdę dużo czytelników dziecięcych i młodzieżowych, którzy sięgają po literaturę detektywistyczną i przygodową.

Na Detektywistyczną Noc w Bibliotece zapisało się 50 uczestników. Zostali podzieleni na pięć drużyn (czerwona, niebieska, zielona, żółta i pomarańczowa). Każda grupa miała za zadanie rozwiązać zagadkę zniknięcia książek detektywistycznych z naszej biblioteki, odnalezienie rekwizytówz nimi związanych i stworzenie portretu pamięciowego sprawcy. Aby prawidłowo rozwiązać zadanie uczestnicy musieli zmierzyć się z licznymi wskazówkami i łamigłówkami, które zostały ukryte w całym obiekcie. Scenariusz byłnaprawdę bardzo rozbudowany, także dzieci nie miały czasu na nudę. Kolejnym punktem programu był detektywistyczny seans filmowy i Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Dzieci oglądały film „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra”. A Klub Książki rozwiązywał zagadki kryminalne i omawiał książki Agaty Chrtistie.Przygotowałyśmyrównież poczęstunek i gadżety do pamiątkowego zdjęcia. Przed seansem uczestnicy rozwiązywali  zagadki detektywistyczne z humorem a  przed spaniem bawiliśmy się jeszcze w podchody.

Następnego dnia rano wszyscy pełni wrażeń i w dobrych humorach wróciliśmy do swoich domów. Cieszymy się ogromnie, że nasi czytelnicy chętnie uczestniczą w takich wydarzeniach. Za rok zapraszamy ponownie!

Na zakończenie serdecznie dziękujemy sponsorom i wszystkim, którzy mieli swój wkład w organizację Detektywistycznej Nocy w Bibliotece –p. Edycie Neumann, p. Piotrowi Wolinowi, p. Alicji Karpińskiej oraz Państwu Jarzyńskim (Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Mirosława Jarzyńska).

 

Sylwia Czarnecka

Opublikowano: 08 czerwca 2017 07:57

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 309

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.