Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

 (link otworzy duże zdjęcie)

 2 września 2017 r. Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Bobolicach po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. W tym roku czytaliśmy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Wydarzenie rozpoczęło się od przemowy Pani Moniki Żemojtel- dyrektora biblioteki, która przybliżyła wszystkim zebranym ideę akcji. W tej części zostały również wręczone nagrody dla najaktywniejszych czytelników wakacji 2017. Wśród dorosłych zwyciężyła Pani Maria Jastrzębska, , która przeczytała 107 książek, natomiast w kategorii „dzieci” wygrała Martyna Niemczura z 35 przeczytanymi książkami.

Następnie uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się z tematyką dzieła, a także usłyszeć kilka najważniejszych informacji o autorze lektury. Potem wszyscy ochotnicy kolejno prezentowali przygotowane fragmenty utworu. Dziękujemy serdecznie Pani Beacie Sempołowicz- skarbnikowi Gminy Bobolice, przedstawicielom Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki oraz Dyskusyjnego Klubu Książki, dziewczynkom ze studia wokalnego działającego przy MGOK w Bobolicach prowadzonego przez Panią Aleksandrę Kapustyńską, pracownikom Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bobolicach oraz wszystkim uczestnikom wydarzenia za pomoc i zaangażowanie się w Narodowe Czytanie. Bardzo cieszymy się, że byliście razem z nami w tak ważnym wydarzeniu.

 

Paulina Neumann

Opublikowano: 04 września 2017 11:17

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 260

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.