Msza Święta Dożynkowa trzech sołectw w Drzewianach

 (link otworzy duże zdjęcie)
Tegoroczna msza dożynkowa trzech sołectw (Drzewiany, Stare Borne, Górawino) skromniejsza niż w poprzednim roku ze względu na warunki panujące podczas żniw , duże opady deszczu , trudności w zbiorze plonów odbyła się 10 września 2017 roku w kościele w Drzewianach . Do tego święta przygotowywali się wszyscy parafianie, a przede wszystkim rolnicy, którzy chcieli podziękować Opatrzności Bożej za tegoroczne plony.
Wśród zaproszonych gości w uroczystości udział wzięła Pani Burmistrz Bobolic Mieczysława Brzoza.
Mszy św. dziękczynnej przewodniczył proboszcz parafii ksiądz Tomasz Rembelski .
Dziękując za plony ziemi, za trud i pracę rolników, kapłan poświęcił złożony na ołtarzu chleb i wieniec żniwny.
Wieniec żniwny wykonany został w Sołectwie w Starem Bornem ze zbóż zebranych za zgodą rolników ze Starego Bornego, Trzebienia i Drzewian i w dniu 23 września 2017 r będzie reprezentował nasze sołectwa na mszy gminnej organizowanej w Bobolicach.
Sołtys Starego Bornego dziękuje pani Ewie Genge za trud włożony w plecenie wieńca dożynkowego oraz wszystkim osobom, którzy jej przy tym pomagali. A także dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania mszy dożynkowej .

Wiesława Pawłowska

Opublikowano: 14 września 2017 16:21

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 238

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.