Boboliccy Seniorzy aktywnie cieszą się życiem

 (link otworzy duże zdjęcie)

 Aktywność fizyczna jest istotna w każdym wieku. Dla zdrowia, dla kondycji, dla lepszego samopoczucia. Nordic Walking polega na marszu ze specjalnymi kijkami. W porównaniu do zwykłego marszu NW angażuje prawie wszystkie mięśnie i połączenia stawowe, co prowadzi do ich usprawnienia. Umożliwia regulację obciążenia lewej bądź prawej strony ciała a także zdecydowane zwiększenie pracy górnej części ciała. Kijki pomagają w utrzymaniu właściwej postawy, równowagi i stabilności w chodzie. Ponadto marsze NW umożliwiają skuteczne spalania nadmiaru zbędnych kalorii oraz znacząco usprawniają układ oddechowy i krążenia.

 

24 września br. grupa seniorów i młodszych brała udział w marszu Nordic Walking „Brzegiem morza”. Brzegiem Bałtyku i jeziora Jamno seniorzy pokonali ponad 13 km.

 

Zadanie realizowane w ramach projektu pt. „Ciesz się życiem seniorze!” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020 – edycja 2017.

 


 

Halina Michalak

 

Sekretarz SWIS


Opublikowano: 25 września 2017 08:21

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 169

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.