Otwarto kolejny odcinek ścieżki ekologicznej

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 22 września br. w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i Dnia bez Samochodu otworzyliśmy kolejny 2 kilometrowy odcinek ścieżki w miejscowości Chociwle. Zakres przedmiotowego etapu obejmował montaż 6 lamp solarnych i małej architektury (tablice interaktywne, ławki,  stojak, kosze).

Zadanie zostało zrealizowane w ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego w kategorii wieś (autor Hubert Napierała). Jednocześnie Gminie Bobolice udało się pozyskać dofinansowanie z budżetu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w wysokości blisko 35 tysięcy, tj. 50% wartości zadania. W ramach części środków pozyskanych z dofinansowania zorganizowaliśmy otwarcie ścieżki o charakterze ponadlokalnym na sportowo. Zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy, tj. Bobolic i Dargini oraz  gmin ościennych: Manowo (SP Rosnowo) oraz Polanów (SP Polanów). Przygotowaliśmy program edukacyjno-sportowy, w tym sztafetę: bieg 4x200 m w kategoriach: dziewczęta i chłopcy po terenie powstałej ścieżki, prelekcje, konkursy i gry prowadzone przez pracowników Nadleśnictwa Bobolice oraz integracyjne ognisko z kiełbaskami.  Nie zabrakło nagród i upominków dla biorących udział w sztafecie. Składamy serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa Bobolice za profesjonalną współorganizacją wydarzenia.

Maja Wiśniewska

 

Opublikowano: 22 września 2017 14:29

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 141

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.