Zwycięstwo po boju na wyjeździe!

(link otworzy duże zdjęcie)
Nasza Liga Młodzików KOZPN w dniu 10.10.2017 r. o godz.16.00 rozegrała mecz z drużyną Hubertus Biały Bór. Grom Świelino rozgromił rywali 1-4 (1-1).
Zażarty i ciężki mecz tak można w skrócie opisać wyjazdowy spotkanie Gromu z Hubertusem Biały Bór. Rywal fizycznie był lepszy, ale to łut szczęścia i spryt zadecydowało zwycięstwie gości ze Świelina. W pierwszej połowie gospodarze mieli optyczną przewagę ale to jeden wypad pod bramkę Hubertusa i Grom po dobitce Oliwiera Klajnszmita prowadził 0-1. Niestety poraniony rywal szybko wyrównał po błędzie indywidualnym i do przerwy było 1-1. Druga połowa zaczęła się od dramatu zawodników z Białego Boru bo w sytuacji sam na sam bramkarz tych pierwszych zderzył się z napastnikiem przyjezdnych i sędzia wskazał na 11. Karnego pewnie wykorzystał sam poszkodowany Oliwier Klajnszmit i wynik 1-2 zaświecił się na tablicy. Po tym zdarzeniu doszło do kuriozalnej sytuacji, a mianowicie trener gospodarzy zachowywał się nieodpowiednio prowokując i wyzywając sędziego czym wprowadził zamęt w szeregi własnej drużyny co skrzętnie wykorzystał Grom aplikując jeszcze dwie bramki Hubertusowi. Zwycięstwo po boju na wyjeździe było o tyle ważne, że pozwoliło drużynie ze Świelina awansować na 2-gą lokatę w Lidze Młodzików KOZPN.
Skład Gromu: Daniel Mirga, Paweł Kawalec, Jakub Orlicki, Jakub Marciniak, Bartosz Lisowski, Zuzanna Lisowska, Nikola Marszałkowska, Michalina Korzeniowska, Oliwier Klajnszmit, Piotr Wawrzonkowski, Wojciech Łucka.
Bramki: Klajnszmit 25', 37', Marciniak 45', 52'

Mecz piłki nożnej Liga Młodzików pomiędzy drużynami Grom Świelino – Hubertus Biały Bór finansowany z środków Gminy Bobolice w ramach projektu ,, RUCH TO ZDROWIE ' ' oraz w ramach Programu „KLUB II” dofinansowanego z środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.