OSTRZEŻENIE PRZED SILNYM WIATREM

 (link otworzy duże zdjęcie)

ZACHODNIOPOMORSKI URZĄD WOJEWÓDZKI
w Szczecinie Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

OSTRZEGA PRZED SILNYM WIATREM
UWAGA MIESZKAŃCY I OSOBY PRZEBYWAJĄCE NA TERENIE WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wystąpieniem na obszarze województwa zachodniopomorskiego - subregion wewnętrzny silnego wiatru od godz. 12:00 dnia 12.10.2017 r. do godz. 20:00 dnia 12.10.2017 r. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h, z zachodu. Stopień zagrożenia 1 (w 3-stopniowej skali).
W związku z powyższym, zaleca się:

1. Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne środki maso-wego przekazu.
2. Zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna, drzwi balkonowe. Zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkich przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr.
3. Nie parkować samochodów pod drzewami, liniami energetycznymi, wysokimi kominami, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków.
4. W przypadku uszkodzeń sieci energetycznej, gazowej lub wodno-kanalizacyjnej, nie po-dejmować się napraw na własną rękę. Wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze.

Opublikowano: 12 października 2017 12:19

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

Ostrzezenie_silny_wiatr_subregion_wewnetrzny_z_dnia_12.10.2017_r_media-1 [334.09 KB]

Wyświetleń: 243

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.