V Piknik Naukowy organizowany przez Wydział Technologii i Edukacji

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 20 maja, w godz. 10 - 14, w kampusie przy ul. Śniadeckich 2 Politechniki Koszalińskiej, w budynkach G i H oraz na terenach przyległych odbędzie się V Piknik Naukowy organizowany przez Wydział Technologii i Edukacji. Piknik adresowany jest do szerokiego kręgu mieszkańców Koszalina i okolic, organizatorzy zapraszają wszystkich bez względu na wiek. W programie zaplanowano liczne pokazy i eksperymenty naukowe w laboratoriach Wydziału, w których każdy będzie mógł wziąć aktywny udział. Można będzie m.in. dowiedzieć się jak uzyskać supertwarde materiały cieńsze od ludzkiego włosa, jak są zbudowane i jak działają kamery termowizyjne i drukarki 3D, zobaczyć pokaz robotów przemysłowych i mobilnych, inteligentnych systemów sterowania, a także latających dronów. Ponadto, przekonać się, że fizyka wcale nie musi być trudna i nudna, a metale potrafią zapamiętać swój kształt…

            Na terenach zielonych wokół budynków Wydziału zaplanowano szereg atrakcji towarzyszących. Swoje umiejętności zaprezentują m.in. zespoły taneczne Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Akademicki Klub Tańca Politechniki Koszalińskiej i Zespół Tańca Indyjskiego „Chandni”. Wystąpią także zespoły ze Szkoły Tańca Top-Toys zespoły wokalne i taneczne z Pałacu Młodzieży w Koszalinie.

            Zaplanowano również, cieszące się jak zwykle dużym zainteresowaniem, pokazy sprzętu m.in. policji, straży pożarnej i wojska, a także pokaz ratownictwa medycznego i ratownictwa wodnego. Każdy uczestnik Pikniku, niezależnie od wieku, będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na laserowym symulatorze strzelania. Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej, który po raz pierwszy będzie brał udział w Pikniku, zaprezentuje sprzęt szkoleniowy używany na co dzień przez funkcjonariuszy Straży Granicznej podczas ćwiczeń z technik interwencji, walki wręcz i samoobrony.

Na pikniku, jak co roku, swój sprzęt techniczny zaprezentuje także szereg firm z Koszalina, m.in. Zakład Gazowniczy, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Energa-Opertor i Miejski Zakład Komunikacji. Dla dzieci zaplanowano cały szereg zabaw, gier i konkursów, a niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych uczestników będą przejażdżki na koniku, oczywiście, pod czujnym okiem instruktora. Po raz kolejny pojawią się także koszalińskie kluby motocyklistów oferując, nie tylko najmłodszym uczestnikom, możliwość przejażdżki na motorze. W tym roku w Pikniku weźmie również udział Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych „Klasyczny Koszalin” prezentując samochody sprzed lat…

             Serdecznie zapraszamy, zapewniamy ładną pogodę, super atmosferę i moc niezapomnianych wrażeń!


Opublikowano: 17 maja 2017 10:21

Kategoria: Komunikaty

Załączniki:

Program Pikniku Naukowego WTiE 20 maja 2017 [355.66 KB]

Wyświetleń: 244

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.