Kosić nie musimy, ale możemy…

 (link otworzy duże zdjęcie)

Niewykoszone pasy zieleni graniczące bezpośrednio z prywatnymi posesjami budzą wśród mieszkańców rozmowy. Kto jest za to odpowiedzialny?
   Gmina ma obowiązek koszenia terenów zielonych będących własnością Gminy Bobolice (zgodnie z art. 5 ust.5 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku
w gminach - Dz. U. z 2016 r. poz. 250 ze zm. – dalej u.u.c.p.g., obowiązki utrzymania czystości i porządku na terenach innych niż wymienione w art. 5 ust. 1-4 u.u.c.p.g.).
   Niestety jak wiemy miejskich trawników nie brakuje nie tylko w mieście, ale i na terenie całej gminy, jesteśmy jedną z największych gmin Miejsko – wiejskich w naszym województwie. Praktycznie niemożliwe jest utrzymywanie terenów zielonych w idealnym stanie.
Gmina nie może zobowiązać, może jedynie prosić swoich mieszkańców aby utrzymywali porządek na terenach przyległych do ich nieruchomości. Wielu naszych mieszkańców szczególnie dba o czystość i porządek nawet na trawnikach i chodnikach znajdujących się przy ich posesjach. Dają tym samym przykład, że dbanie o swoje otoczenie niekoniecznie musi się zaczynać od ustalenia, kto powinien i czyj to obowiązek. Taka postawa zawsze spotka się z dobrym postrzeganiem przez innych. Ważne jest, aby tworzyć jedną społeczność, dla której nie bez znaczenia jest wygląd i estetyka otoczenia, w którym żyjemy. Może czasami warto jest wyjść przed swój własny dom i posprzątać ten kawałek trawnika i chodnika, który bezpiecznie prowadzi nas do naszych domów?
   Drodzy Mieszkańcy kosić nie musimy, ale możemy, prosimy o to, wtedy na pewno będzie się nam przyjemniej żyło.

Opublikowano: 10 października 2016 11:20

Kategoria: Ważne dla Boboliczan

Wyświetleń: 705

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.