Ważny znak

Znak Strefy zamieszkania (link otworzy duże zdjęcie)

Straż Miejska w Bobolicach przypomina o przepisach ruchu drogowego, które mają zastosowanie w strefie zamieszkania, określonej znakiem D - 40 .W strefie tej obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego tj.:
• pierwszeństwo pieszych przed pojazdami;
• ograniczenie prędkości do 20 km/h;
• parkowanie pojazdów - tylko w miejscach wyznaczonych do tego celu.

Obecnie podejmujemy dużo interwencji na Placu Zwycięstwa w Bobolicach, gdzie kierujący pojazdami nie stosują się do obowiązujących przepisów. W wielu przypadkach tych przepisów po prostu nie znają. Za naruszenie zakazu postoju
w strefie zamieszkania w miejscach innych niż wyznaczone w tym celu można nałożyć mandat karny w wysokości 100zł i 1 pkt karny.

Uprzejmie informuję, że od 1-go października 2016 roku podobne oznakowanie pojawi się w rejonie ul. Tylnej, Spółdzielczej i Spichrzowej
w Bobolicach, czyli w rejonie dworca PKS , przy czym zwiększona w tym miejscu ilość miejsc parkingowych dla samochodów osobowych przyczyni się zapewne do parkowania pojazdów zgodnie z przepisami.

Zwracam się z uprzejmą prośbą do kierujących o przestrzeganie obowiązujących przepisów i pozostawianie swoich pojazdów w strefie zamieszkania tylko w miejscach wyznaczonych do parkowania.

Komendant Straży Miejskiej Adam Panfil

Opublikowano: 10 października 2016 11:24

Kategoria: Ważne dla Boboliczan

Wyświetleń: 848

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.