Koncerty: Pozostałe gatunki

Koncerty Organowe w Bobolicach

22 lipca 2017 od: 19:00 do 20:30
Kościelna 1, Bobolice, koszaliński, zachodniopomorskie
Kościół pw. WNMP w Bobolicach
Już dziś zapraszamy na Koncerty Organowe w Bobolicach, które odbędą się w Kościele pw. WNMP w Bobolicach.

Niedzielny występ zespołu „Znad Mereczanki” stanowi preludium do koncertów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego. Także w naszej parafii będziemy mieli dwa koncerty. Pierwszy odbędzie się w najbliższą sobotę 22 lipca, o godz. 19.00. A wystąpią:

Hana Bartošová (Czechy) organy

Servi Domini Cantores Zespół wokalny księży solistów

o. Rafał Kobyliński – tenor

ks. Zdzisław Madej – tenor

ks. Paweł Sobierajski – tenor

ks. Robert Kaczorowski – bas-baryton

Hana Bartošová studiowała grę na organach w Akademii Muzycznej w Brnie u prof. Aleny Veselá. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich m.in. u Flora Peetersa, Luigi Celeghin, Michaela Schneidera i Gastina Litaize. W jej repertuarze szczególne miejsce zajmuje czeska muzyka organowa, od epoki baroku, po współczesność. Koncertowała w większości krajów europejskich oraz w Rosji i USA. Wykonuje wiele koncertów z córką Ivą, bardzo uzdolnioną pianistką oraz z chórem dziecięcym Primavera, z którym dokonała też wiele nagrań CD. Ma w swoim dorobku liczne nagrania dla czeskich i zagranicznych rozgłośni radiowych i telewizyjnych. Była jurorem w konkursach organowych, jest też członkinią komisji do spraw budowy nowych organów. Pełni funkcję kierownika artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Brnie.

Servi Domini Cantores (Śpiewający Słudzy Pańscy), to zespół księży solistów, absolwentów wydziałów wokalno – aktorskich polskich Akademii Muzycznych. Założony w roku 2004 zespół wykonuje bardzo szeroki repertuar wokalny: pieśni sakralne i arie oratoryjno – kantatowe różnych kompozytorów oraz arie operowe i pieśni ze światowego repertuaru. Członkowie zespołu prowadzą na co dzień ożywioną działalność duszpasterską i ewangelizacyjną. W sferze muzycznej współpracują z gronem wybitnych pianistów, organistów i dyrygentów, prezentując muzyczne sacrum i profanum na licznych koncertach w kraju i poza jego granicami.
(artykuł strona Parafia Bobolice: http://parafia.bobolice.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=71&Itemid=46)

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.