Kościół Rzymsko-Katolicki p.w. Wniebowzięcia NMP w Bobolicach z zabytkowymi organami

Lokalizacja: zachodniopomorskie, pow. koszaliński, gm. Bobolice, Bobolice, ul. Kościelna 1

Kategorie: Obiekty sakralne: Kościoły

Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Bobolicach

Istniejący obecnie kościół został zbudowany w latach 1865 - 1886 na miejscu wcześniejszej świątyni. Budowla ta jest wykonana w stylu neogotyckim. Kościół usytuowany jest w północno - zachodniej części miasta, na zachód od położonego centralnie rynku. Prezbiterium zwrócone ma w kierunku zachodnim. Po stronie południowo - zachodniej kościoła w niewielkiej odległości znajdują się dwa budynki ustawione u podnóża skarpy kościelnej, które mieszczą plebanię i kaplicę greko - katolicką. Kościół założony na planie wydłużonego prostokąta z pięciobocznie zakończonym prezbiterium, przy elewacji zachodniej i kwadratową w rzucie wieżą na osi elewacji wschodniej. Do południowej elewacji prezbiterium przylega prostokątna zakrystia, do bocznych ścian wieży przylegają trójboczne klatki schodowe. Na osiach pierwszego od zachodu przęsła korpusu usytuowane są niewielkie, prostokątne kruchty poprzedzone schodami. Wnętrze trzynawowe z niewielkimi aneksami przy ścianie wschodniej - wieżowej.Kościół zbudowany jest z cegły czerwonej, na fundamencie z głazów granitowych.

Co roku, w wakacje odbywają się tutaj dwa koncerty organowe w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Koszalinie.

Zdjęcia:

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.