Plan Budowy S 11

 (link otworzy duże zdjęcie)

Plan budowy S11- Część I.

            Jak podaje GDDKiA droga S-11 połączy środkowe wybrzeże Bałtyku z Górnym Śląskiem. Przedmiotowy odcinek połączenia Koszalina i Szczecinka wraz z obwodnicą Bobolic podzielony został na dwie inwestycje. Projektowany odcinek od Koszalina do Bobolic będzie zaczynał się na węźle Koszalin Zachód na obwodnicy Koszalina i Sianowa, natomiast kończył na węźle Bobolice (wjazd/wyjazd z S11) łączącym się z obecnym przebiegiem DK 11 zlokalizowanym w pobliżu  miejscowości Bolechowice. Obecnie trwa opracowanie koncepcji programowej Programu Funkcjonalno Użytkowego i dokumentacji z zakresu rozpoznania podłoża dla odcinka Koszalin – Bobolice o długości 47 km. Ogłoszony został przetarg na wykonanie Koncepcji Programowej wraz z Projektem Budowlanym odcinka drogi S11 Bobolice – Szczecinek, który połączy planowany do realizacji w latach 2020-2023 wyżej wskazany odcinek ze znajdującą się w budowie obwodnicą Szczecinka. Długość fragmentu S11 Bobolice – Szczecinek to 24,5 km. Połączenie będzie zaczynało się za węzłem Bobolice drogi S11 (Bolechowice), natomiast kończyło na włączeniu w obwodnicę Szczecinka. Węzeł (połączenie z S11 w kierunku Poznania) planowany jest do budowy w miejscowości Wierzchowo. Cały odcinek S11, tj. Koszalin – Szczecinek ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z rezerwą miejsca pod trzeci pas ruchu, obiekty inżynierskie (wiadukty, mosty, estakady, przejścia dla zwierząt), drogi dojazdowe dla obsługi ruchu lokalnego, miejsca obsługi podróżnych (Janowiec, Dargiń - Wilczogóra), system odwodnienia, sieci elektroenergetyczne, sieci wodociągowe oraz infrastrukturę służącą ochronie środowiska. Przebieg drogi S11 na trasie gminy – czytaj BWS grudzień 2017.

     Plan budowy S11- Koszalin – Bobolice – Szczecinek.  (Część II artykułu).

 

            Jak podaje GDDKiA droga S-11 łączy Pomorze Środkowe przez Poznań z aglomeracją Śląską. Obecnie na terenie naszego powiatu oraz Szczecinka trwają już prace nad budową obwodnicy Szczecinka i odcinki dróg S6 i S11 w okolicach Koszalina, które przyszłościowo mają połączyć się odcinkiem drogi S11 przebiegającej przez tereny gminy Bobolice.  Projektowany odcinek od Koszalina do Bobolic będzie zaczynał się na węźle Koszalin Zachód na obwodnicy Koszalina i Sianowa, natomiast kończył na węźle Bobolice (wjazd/wyjazd z S11) łączącym się z obecnym przebiegiem DK 11 zlokalizowanym w pobliżu  miejscowości Bolechowice. Na południe od miejscowości Kłanino droga będzie przebiegać w zbliżeniu do DK 11, odchodząc od niej w kierunku zachodnim  w celu ominięcia Bobolic. Obecnie trwa opracowanie koncepcji programowej Programu Funkcjonalno Użytkowego i dokumentacji z zakresu rozpoznania podłoża dla odcinka Koszalin – Bobolice o długości 47 km. Ogłoszony został również przetarg na wykonanie Koncepcji Programowej wraz z Projektem Budowlanym odcinka drogi S11 Bobolice – Szczecinek, który połączy planowany do realizacji w latach 2020-2023 wyżej wskazany odcinek ze znajdującą się w budowie obwodnicą Szczecinka. Długość fragmentu S11 Bobolice – Szczecinek to 24,5 km. Połączenie będzie zaczynało się za węzłem Bobolice drogi S11 (Bolechowice), natomiast kończyło na włączeniu w obwodnicę Szczecinka. Węzeł (połączenie z S11 w kierunku Poznania) planowany jest do budowy w miejscowości Wierzchowo. Cały odcinek S11, tj. Koszalin – Szczecinek ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z rezerwą miejsca pod trzeci pas ruchu, miejsca obsługi podróżnych na terenie Gminy Bobolice zaplanowane są w miejscowościach Janowiec i Dargiń - Wilczogóra.


Krystian Cyrson.

Opublikowano: 10 stycznia 2018 13:17

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1387

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.