II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

 (link otworzy duże zdjęcie)

Organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie i parafię pw. św. Wojciecha w Koszalinie konkurs okazał się strzałem w dziesiątkę. Na przesłuchania konkursowe, które przeprowadzono jeszcze przed świętami zgłosiło się 240 wykonawców. 06 stycznia 2018 roku odbył się finał II Międzyszkolnego Konkurs Kolęd i Pastorałek.
W kościele pw. św. Wojciecha zaprezentowało się ośmiu solistów, duet, trzy zespoły i dwa chóry. Jury przewodniczyła p. Maria Dąbrowska, a pozostałymi członkami byli: ks. Kazimierz Bednarski - proboszcz parafii pw. św. Ducha, Marta Kasprzyk - wicedyrektor ZS w Tymieniu, Renata Sankowska - dyrektor ZS Nr 11 w Koszalinie, Bożena Sobkowiak - dyrektor ZS Nr 2 w Koszalinie, Joanna Rydzewska - dyrektor ZS nr 9 w Koszalinie, Karina Gajda - dyrektor SP Nr 18 w Koszalinie, Katarzyna Socha-Dąbrowska - wicedyrektor SP Nr 7 w Koszalinie, Krzysztof Sosnowski -dyrektor Gim. Gminnego w Sianowie, Rafał Kałużny - dyrektor SP Nr 1 w Białogardzie, Agnieszka Wnuk, Małgorzata Kulik , ks. Tomasz Kudaszewicz - nauczyciel II LO.
Niekwestionowanym hitem przeglądu okazała się kolęda „Mizerna, cicha”.
Jury w kategorii soliści doceniło Zosię Ratajczak i jej interpretację kolędy „Nie było miejsca dla Ciebie”, przyznając wokalistce z Bobolic pierwsze miejsce. Zofia Głuszko, Zuzanna Siergiej, Julia Piotrowska, Marta Czarnecka, Tymoteusz Witkowski i Natalia Matusiak otrzymali wyróżnienia.
W kategorii duety pierwsze miejsce wyśpiewał duet - Katarzyna Zajączkowska i Maja Włodyka z Zespołu Szkół nr 2 w Koszalinie. Chórzyści z Katolickiej Szkoły im. Jana Pawła II w Koszalinie wyśpiewali pierwsze miejsce w swojej kategorii, ex aequo z chórem Dominanta z Zespołu Szkół w Mścicach.
Serce publiczności podbili „Przyjaciele Koziołka”, czyli najmłodsi finaliści konkursu – zespół ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Koszalinie. Pięknie zaprezentował się również zespół „Minutki” ze szkoły w Ostrowcu. Jurorzy konkursu docenili jego opiekuna, Jarosława Górnego. Za pasję muzyczną przekazywaną młodemu pokoleniu uhonorowali ostrowickiego nauczyciela specjalną nagrodą. Nie zabrakło też mocnych brzmień, gdy swoje instrumenty podłączył zespół „Elektronik” z koszalińskiego ZS nr 9, zajmując pierwsze miejsce w tej kategorii.
Gratulacje wszystkim wykonawcom złożył bp Krzysztof Włodarczyk.

IZABELLA MIROTA

Opublikowano: 11 stycznia 2018 15:26

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 413

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.