Bezpiecznie spędzamy ferie zimowe !!!

 (link otworzy duże zdjęcie)
W Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach w piątek 12 stycznia 2018 roku odbyły się apele dla uczniów klas I-III i IV –VI dotyczące bezpiecznych ferii zimowych. Podczas spotkań uczniom przypomniano o zasadach bezpiecznego korzystania z uroków zabaw zimowych. Uczniowie obejrzeli prezentację, scenki, wysłuchali wierszy i piosenek zaprezentowanych przez dzieci z klas Ic i IIIa i uczniów z klasy IVb, Va, VIb.
Zaproszeni funkcjonariusze Straży Miejskiej Pani Agnieszka Nowicka i Pan Marek Kowalski przypomnieli uczniom, aby ubierali się stosownie do temperatury panującej na dworze. Unikali nawiązywania kontaktów z obcymi ludźmi, szczególnie nie przyjmowali od nich prezentów oraz zachowali szczególną ostrożność, gdy pozostają sami w domu. Funkcjonariusze poinformowali dzieci, aby zimową porą, kiedy zmrok zapada wcześniej, zawsze pamiętali o elementach odblaskowych na odzieży zewnętrznej. W zimowe dni, kiedy widoczność na drodze jest ograniczona, a jezdnia śliska - kierowcy mają ograniczone możliwości manewrowania i zatrzymania pojazdu - piesi muszą o tym pamiętać! Przez jezdnię można przechodzić tylko po uważnym i spokojnym upewnieniu się, że istnieją do tego bezpieczne warunki. Przypomniane zostały numery alarmowe.
Uczniowie mieli możliwość obejrzenia krótkiego filmu ,,Sieciaki” w którym omówiono zagrożenia wynikające z nierozważnego korzystania z sieci internetowej, podawanie danych, zamieszczania zdjęć, filmów bez zgody osoby w nich występującej. Wyjaśniono znaczenie słowa cyberprzemoc oraz co zrobić i do kogo zwrócić się o pomoc, jeśli doświadczymy cyberprzemocy.
W ferie: odpoczywajmy, bawimy się, ale pamiętajmy o własnym i innych bezpieczeństwie, przestrzegając wymienionych zasad. Dziękujemy nauczycielom odpowiedzialnym za zrealizowanie tego zadania w ramach realizacji programu ,,Bezpieczna szkoła”: Edycie Sobańskiej, Ewelinie Majewskiej, Cecylii Kuli Tomaszewskiej, Joannie Maszkało, Anicie Jasińskiej, Izabelli Mirocie, Zofii Mysłek, Zbigniewowi Rewkowskiemu.

Danuta Karwowska
pedagog

Opublikowano: 12 stycznia 2018 12:47

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 358

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.