Śladami przeszłości

 (link otworzy duże zdjęcie)
9 grudnia 2017r. naszą szkołę odwiedziła Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Gryf” z Koszalina pod kierunkiem p. Marcina Maślanki.
Uczniowie klasy 7a uczestniczyli w żywej lekcji historii nt. Działalności i życia żołnierzy Armii Krajowej. 5 Wileńska Brygada AK (zwana również „Brygadą Śmierci”) – polski oddział partyzancki Okręgu Wilno Armii Krajowej dowodzony przez mjr Zygmunta Szendzielarza „Łupaszko”. Był to jeden z najbitniejszych oddziałów partyzanckich Wileńskiego Okręgu AK. W okresie okupacji niemieckiej działał w wyjątkowo trudnych warunkach, mając przeciw sobie trzech wrogów – zarówno Niemców i ich litewskich sojuszników, jak i partyzantkę sowiecką. Brygada walcząc z dwoma wrogami odnosiła znaczne sukcesy bojowe.
Nasi wychowankowie poznali też losy żołnierzy niezłomnych i ich bohaterskie czyny. Lekcję wzbogacała prezentacja umundurowania i uzbrojenia żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego. Po prezentacji uczniowie mogli z bliska obejrzeć przywieziony sprzęt i porozmawiać z przedstawicielami grupy rekonstrukcyjnej.
Dziękujemy p. Marcinowi za ciekawy wykład oraz za propagowanie i poszerzanie wiedzy na temat historii Polski oraz wspieranie patriotycznego wychowania młodzieży.

Mariana Susiak

Opublikowano: 12 lutego 2018 08:07

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 207

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.