OTWARTE MISTRZOSTWA DALEKOWSCHODNICH SZTUK WALKI O PUCHAR BURMISTRZA BOBOLIC ZAKOŃCZONE OGROMNYM SUKCESEM

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 10.02.2018 r. odbyły się I OTWARTE MISTRZOSTWA DALEKOWSCHODNICH SZTUK WALKI O PUCHAR BURMISTRZA BOBOLIC.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród startujących zawodników, mistrzów jak też lokalnej społeczności. Startowało łącznie 82 zawodników z różnych zakątków Polski:

Szczecina - klub BUSHIKAN, Ustki - klub GEPARD, Słupska - klub SPARTANS, Koszalina, Bobolic i Żydowa - Szkoła karate & Ju Jitsu, Jeleniej Góry klub Ju Jitsu Antei, Bydgoszczy - Bydgoski Klub Sztuk Walki, Kobylnicy- klub SPARTANS.

Podczas zawodów gościliśmy mistrzów i pasjonatów sztuk walki takich jak:

Prezydenta Polskiej Akademii JU JITSU Soke Eugeniusza Sikorę 10 dan,

Prezesa Polskiego Zjednoczenia karate, drużynowego Mistrza świata i w-ce mistrza świata Pawła Bombolewskiego 5 dan,

Koordynatora Północnej Polski Polskiej Akademi Ju Jitsu, Prezesa Karate and Ju Jitsu Kobudo ASSOCIATION Marcina Gawlika 6 dan,

Mistrza Macieja Tomczaka 5 Dan,

Mistrza z Irlandii Krzysztofa Kośmider 4 dan,

Mistrza Janusza Rżysko 3 dan,

Mistrza Piotra Mikuckiego 2 dan,

Mistrza Zbigniewa Podgórniak 3 dan,

Prezesa Stowarzyszenia Sportowego ,,Samuraj" Biały Bór,

Mistrza Witolda Kędzierskiego 2 dan,

Mistrza Tomasza Wachowicz 1 dan,

Mistrza Krzysztofa Ryjewskiego 1 dan,

Mistrzynię Aldonę Twaróg 1 dan.

Podczas ceremonii otwarcia zawodów odbyła się uroczystość mianowania na wyższe stopnie Mistrzowskie Dan. Mianowania na stopnie mistrzowskie Ju Jitsu Kobudo dokonał wielki Mistrz, posiadacz najwyższego stopnia wtajemniczenia w Polsce i na świecie Eugeniusz Sikora 10 dan. Nominację na stopien 2 dan Karate po wcześniej zdanym egzaminie technicznym otrzymał miedzy innymi Gospodarz I Otwartych Mistrzostw Dalekowschodnich Sztuk Walki o Puchar Burmistrz Bobolic Krzysztof Orlikowski. Wręczenia dokonał Mistrza Świata a prywatnie od wielu lat serdeczny przyjaciel - Marcin Gawlik 6 dan.

Poziom zawodów w opinii Mistrzów, zawodników i kibiców cieszył się ogromnym uznaniem pod względem organizacyjnym jak też przebiegu samej imprezy.

Zawodnicy Szkoły Karate & Ju Jitsu Bobolice i Żydowo trenowani pod okiem mistrza Krzysztofa Orlikowskiego rywalizowali w dyscyplinach: Kata, Kumite, Grapling, Kenjutsu Sport, Kata Parami uzyskując miejsca na podium.. Moi adepci z obu Szkół są moją dumą, bo nic nie cieszy tak mistrza jak sukcesy jego uczniów i łzy szczęścia. Natomiast osoby, którym po zaciętych zmaganiach niestety nie udało się wywalczyć miejsca na podium życzę wiary w siebie, we własne umiejętności, bo jesteście świetnymi zawodnikami i świetnymi ludźmi - moimi przyjaciółmi. Głowa do góry i idziemy dalej. 

Na 20 startujących adeptów uzyskaliśmy 23 medale z podziałem na 3 złote, 7 srebrnych, 13 brązowych.

Jest to nasz kolejny sukces, jako sportowców, cieszę się, że mogłem zorganizować te zawody i już zapowiadam, że będziemy to cyklicznie powtarzać.

Wielkie podziękowania należą się Pani Burmistrz, która pod każdym względem służyła pomocą i pomimo wielkich obowiązków wobec miasta zawsze znalazła czas, aby służyć radą. Podziękowania należą się również Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Renacie Kowalskiej, Panu Zbigniewowi Rewkowskiemu i wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej w Bobolicach oraz rodzicom naszych pociech za pomoc logistyczną.  Mój sukces organizacyjny dedykuję wam - bez Was zrealizowanie I OTWARTYCH MISTRZOSTW DALEKOWSCHODNICH SZTUK WALKI O PUCHAR BURMISTRZA BOBOLIC byłoby niemożliwe na takim poziomie.

 

                                                                                                             Dziękuję Oss!

                                                                                              sensei Krzysztof Orlikowski 2 dan

Opublikowano: 13 lutego 2018 12:35

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 452

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.