Budżet partycypacyjny i finansoaktywna młodzież w naszej gminie

 (link otworzy duże zdjęcie)
W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach uczniowie przygotowują swoje pierwsze propozycje do budżetu obywatelskiego. Będzie to ćwiczenie w ramach konkursu Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”, które miejmy nadzieję zapoczątkuje w naszej gminie „Budżet obywatelski małych boboliczan”. Budżet partycypacyjny to określenie, które niejednego z dorosłych wprawiłoby w zakłopotanie, a co dopiero młodego człowieka, który dopiero nieśmiało zaczyna wkraczać w świat dorosłych. Ósemka uczniów z klasy 7 postanowiła zgłębić swoją wiedzę i dowiedzieć się czegoś więcej na temat podziału pieniędzy w budżecie samorządów terytorialnych oraz przygotować do nich swoje propozycje. Uczniowie zostaną ocenieni przez kolegów i koleżanki a najlepszy z pomysłów zostanie wyłoniony w trakcie głosowania. Do wydania zaplanowano 100 000 zł na dowolny cel, który ma być użyteczny, realny i pomysłowy. Dzięki wsparciu Pani Burmistrz wybraliśmy najlepsze z naszych pomysłów, oto one:
Park linowy przy ul. Mickiewicza – zagospodarowanie terenu, oczyszczenie go, poprawienie schodów, wykonanie nasadzeń, montaż sprzętów (drabinki, liny, mostki, siatki, zestaw Street Workout Start itp.), przygotowanie miejsca do odpoczynku (stoliki, ławki z zadaszeniem).
Park rekreacyjny przy ulicy Szpitalnej – ożywienie parku poprzez wykonanie nasadzeń wzdłuż alejek, ustawienie altanki, kamiennych szachownic, kamiennych blatów do gry w tenisa stołowego, mini placyku zabaw dla dzieci i gry w bule, grilla podwieszanego.
Maraton charytatywny – „Droga do marzeń” – przygotowanie imprezy (cyklu imprez), która ma na celu włączyć lokalną społeczność do czynienia czegoś dobrego dla innych osób. Celem akcji jest podarowanie uśmiechu chorym dzieciom po przez spełnienie ich marzeń. Wspólna zabawa przy koncercie połączona z rywalizacją sportową i darowaniem kawałka siebie.
Prosimy trzymać kciuki za naszych uczniów i wspierać ich pierwsze kroki w działalności publicznej.

Opiekun uczniów
Klaudia Strzeszewska

Opublikowano: 24 kwietnia 2018 07:48

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 761

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.