Biało - czerwono na warsztatach plastycznych w SP Kurowo.

 (link otworzy duże zdjęcie)

W ramach działań Szkoły Podstawowej w Kurowie na rzecz obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w miesiącu kwietniu odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez panią Grażynę Grajewską. Uczniowie wykonywali na nich kokardy narodowe, flagi oraz godła.
Dnia 24.04.2018 r., dzieci wraz z nauczycielkami: Marzeną Kowalczyk, Natalią Łukowską, Darią Radziuk oraz Karoliną Olearczyk, przygotowały uroczysty apel, na którym przedstawiono historię Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Święta Flagi. Uczniowie recytowali wiersze polskich poetów, tj.: Róże Agaty autorstwa Tadeusza Kubiaka i Polskie Skarby Beaty Szurowskiej, w swojej tematyce nawiązujące do narodowych barw i symboli. Wspólnie wykonaliśmy również pieśń Witaj majowa jutrzenko!, która znakomicie wpisała się w radosne świętowanie. Apel zakończył quiz sprawdzający wiedzę na temat symboli narodowych i historii Polski. Tego dnia wszyscy uczniowie, pracownicy szkoły i nasi goście otrzymywali miniaturowe flagi biało - czerwone, a w holu szkoły zawisła gazetka na temat Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Święta Flagi. Na koniec uroczystości zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z biało – czerwonymi flagami.

Opublikowano: 25 maja 2018 09:19

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 139

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.