„DZIEŃ RODZINY W OREW”

 (link otworzy duże zdjęcie)
W dniu 08 czerwca 2018 roku w piękny, słoneczny dzień w Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym w Bobolicach odbyła się impreza „Dzień Rodziny”. Wydarzenie to corocznie skupia dzieci i ich rodziny na zabawie, której bogactwo i szeroki wybór pod względem rozrywek i działań terapeutycznych powoduje, że wydarzenie staje się wyjątkowe. Tak było również i w tym roku: na placu za Ośrodkiem rozłożone zostały namioty, podktórymi odbywały się zajęcia terapeutyczne w których brali udział wychowankowie i ich rodziny. Oprócz zabaw sensorycznych i ogólnorozwojowych były również zajęcia z dogoterapii ( zajęcia terapeutyczne z pieskiem) oraz pierwszy raz z felinoterapii tj. zajęcia terapeutyczne z kotkami. Ta niezwykle rzadka forma terapii cieszyła się dużym zainteresowaniem. W ramach części edukacyjnej odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy, zorganizowanej przez Ratownika medycznego Pana Sebastiana Kulesze z Sianowa, każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił w prowadzeniu resuscytacji na fantomie. Ogromną frajdą dla uczestników był przyjazd na sygnałach świetlnych i dźwiękowych straży pożarnej z Bobolic, która ochłodziła nas w ten upalny dzień kurtyną wodną i skutecznie zrosiła uczestników. Te wszystkie wymienione atrakcje mogliśmy zapewnić naszym wychowankom dzięki wsparciu finansowemu, które otrzymaliśmy z Gminy Bobolice na realizację w/w projektu w ramach działania „Ochrona i promocja zdrowego stylu życia, w tym organizacja imprez i uroczystości okolicznościowych oraz działania związane z reintegracją społeczności lokalnej z osobami uzależnionymi oraz zapobieganie negatywnym skutkom następstw nadużywania alkoholu” oraz dofinansowaniu zadań z zakresu sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych z funduszów PEFRON.
Wychowankowie jak również pracownicy OREW dziękują Pani Mieczysławie Brzozie Burmistrz Bobolic za przybycie oraz za prezenty, które wykorzystane zostaną podczas zajęć z rehabilitacji ruchowej.
Na koniec wszyscy zjedliśmy obiad złożony z grillowanych potraw. Sądząc po uśmiechach i szczęśliwych minach wychowanków można być pewnym, że impreza się świetnie udała i już dziś planujemy, że powtórzymy ją w przyszłym roku.

Kamila Kurek

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Gminy Bobolice na realizację projektu „Dzień Rodziny” w ramach działania „Ochrona i promocja zdrowego stylu życia, w tym organizacja imprez i uroczystości okolicznościowych oraz działania związane z reintegracją społeczności lokalnej z osobami uzależnionymi oraz zapobieganie negatywnym skutkom następstw nadużywania alkoholu”

Opublikowano: 12 czerwca 2018 15:15

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 150

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.