Bicie rekordu Guinnessa „Jak nie czytam jak czytam” w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach.

CZYTAM :) (link otworzy duże zdjęcie)

08.06.2018 r. uczniowie, nauczyciele oraz obsługa szkoły przyniosła do szkoły swoje ulubione książki. Wszyscy przyszli ubrani w barwy narodowe pamiętając o 100-leciu Niepodległości. Punktualnie o godzinie 10:00 otworzyliśmy książki i czytaliśmy każdy dla siebie. Symbolem akcji jest bicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie, ale tak naprawdę chodzi o budowanie pozytywnego wizerunku książki.

Pani Jolanta Turkowska wykonała nam zdjęcie, które wraz ze sprawozdaniem zostanie przesłane do organizatorów. W akcji uczestniczyli także: dzieci wraz z nauczycielami z Przedszkola Samorządowego w Bobolicach, Uniwersytet III Wieku, dyrektor MGBP w Bobolicach pani Monika Żemojtel, obsługa przedszkola oraz domownicy ŚDS Odnowa wraz instruktorami terapii zajęciowej. Łącznie w jednym momencie czytało książki 401 osób!

Jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu. Kto w młodości nie odnajdzie radości z czytania, bardzo rzadko staje się aktywnym czytelnikiem w dorosłym życiu. Jeżeli 62% dorosłych Polaków nie czyta książek, trudno oczekiwać, że wszyscy uczniowie wyniosą nawyk czytania z domu. Przewodnia rola w aktywizacji czytelnictwa spoczywa więc na bibliotekach i szkołach, które „wychowują czytelnika”. Dlatego rozrywkowy charakter akcji wydaje się adekwatną odpowiedzią na przyczynę kryzysu czytelnictwa. Jednocześnie akcja jest wizytówką potencjału bibliotek i szkół.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w akcję.

                                                                                                        Anna Kustrzycka-Broda

Opublikowano: 13 czerwca 2018 11:11

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 153

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.