W „Drodze do niepodległości…”

Spotkanie w ramach projektu Każdy dzień jest kawałkiem historii, zadanie Droga do niepodległości... (link otworzy duże zdjęcie)

27 czerwca w Środowiskowym Domu Samopomocy „Odnowa” odbyło się pierwsze spotkanie w ramach kolejnego zadania projektu „Każdy dzień jest kawałkiem historii…”. „Droga do niepodległości…” jest programem edukacyjnym, cyklem spotkań z historią, prowadzącym do poznania dziejów Polski. Pierwszy krok na tej drodze pomógł postawić Rafał Semołonik, członek Grupy Rekonstrukcji Historycznej 2. Pułku ułanów 1. Warszawskiej Brygady Kawalerii. Prezentacja multimedialna „Bobolice – nasza mała Ojczyzna” wprowadziła w obchody 100 – lecia odzyskania niepodległości. Obecni podczas spotkania uczestnicy zajęć, ich rodzice, opiekunowie i osoby bliskie porównywali Bobolice z wczoraj i dziś. Wspomniano także Honorowych Obywateli Bobolic, tworzących naszą małą historię. Działania te dążą do poznania, zapamiętania i szacunku należnego bohaterom walczącym o naszą niepodległość.

W ramach warsztatów zorganizowano scenerię do zdjęć w mundurach pochodzących z różnych czasów historycznych. Każdy miał możliwość na chwilę poczuć się bohaterem, żołnierzem, co wzbudziło niesamowite emocje. Trwają już przygotowania do kolejnego spotkania, na które wszyscy już czekają.

Realizacja tych dodatkowych działań możliwa jest dzięki dofinansowaniu z dotacji otrzymanej od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz ze środków budżetu Gminy Bobolice.

  Inga Lewicka

Koordynator projektu

Opublikowano: 02 lipca 2018 09:20

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 253

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.