Razem będzie nam raźniej

 (link otworzy duże zdjęcie)

 

Dla uczestników wymiany polsko - niemieckiej przygotowano, jak co roku moc atrakcji. W piątek 10 sierpnia br. z samego rana uczestnicy zawitali do Muzeum Regionalnego
w Bobolicach oraz Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Bobolicach. Młodzież mogła zwiedzić Muzeum oraz poznać bogatą historię eksponatów mieszczących się w nim. Uczestników po muzeum oprowadził Kierownik Muzeum Pan Bronisław Malinowski – który jest naszą skarbnicą wiedzy. W Bibliotece na uczestników czekały przygotowane warsztaty kaligraficzne, podczas których młodzież doskonaliła umiejętność pięknego, poprawnego, starannego pisania, a za pomocą zestawu do lakowania listów mogli opatrzyć swój list wizerunkiem drzewa. Uczestnicy zapoznali się również z przykładowymi dokumentami przedwojennymi i wojennymi pisanymi pismem kaligraficznym. Następnie młodzież spotkała się w Urzędzie Miejskim z Burmistrz Bobolic – Mieczysławą Brzozą. Młodzież mogła zobaczyć naszą perełkę sportu: Halę Widowiskowo – Sportową w Bobolicach. Ten dzień przyniósł jeszcze wiele atrakcji. Młodzież mogła się przenieść w egzotyczne klimaty podczas wizyty w Papugarni w Koszalinie, a swoją energię spożytkować podczas zwiedzania przygotowanych atrakcji oraz na zakupach w Galerii Handlowej i FlyPark. W kolejnych dniach uczestnicy odwiedzili Fermę w Juchowie, gdzie poznali proces produkcji chleba krok po kroku. Integracja podczas wymiany pozwoliła nie tylko na poznanie swojego sąsiada, jego języka, kultury, ale również stworzyła wspaniałą możliwość integracji podczas przygotowanych licznych atrakcji, których na pewno nie brakowało podczas tego wyjazdu.

Projekt „Razem będzie nam raźniej” współfinansowany z środków Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania ze środków Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Gminy Bobolice.


Opublikowano: 10 sierpnia 2018 15:01

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 162

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.