„Wesołe Nutki” na żołnierską nutę.

 (link otworzy duże zdjęcie)

XII Integracyjny Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych „Wesołe Nutki”, zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy „Odnowa” w Bobolicach już za nami. W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości tegoroczny festiwal odbył się pod hasłem „Przybyli Ułani...”. Repertuar o tematyce patriotycznej prezentowali Pensjonariusze, Uczniowie oraz Uczestnicy zajęć z zaproszonych instytucji wspierających życie codzienne osób z różnymi niepełnosprawnościami. Festiwal to nie tylko okazja do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych, ale przede wszystkim czas nawiązywania nowych znajomości, czy zacieśniania obecnych przyjaźni. Po wysłuchaniu przygotowanych utworów nadszedł czas na nagrody w postaci słodyczy i dyplomów. Jednak najistotniejszym celem było wspólne spotkanie, integracja i uśmiechy wszystkich Uczestników.

Obecność wielu osób podczas tego spotkania, to ogromny zaszczyt dla organizatorów. Podkreślić należy fakt, że cały przebieg wydarzenia wspierany był bezinteresownie przez ludzi dobrej woli. Dzięki wspólnym działaniom impreza przebiegła na wysokim poziomie. Serdecznie dziękuję Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Bobolicach za nieodpłatne użyczenie hali, Kierownikowi i Pracownikom bobolickiej hali za zawsze sprawną organizację miejsca spotkania, za obsługę nagłośnienia dziękuję Pani Dyrektor MGOK i Piotrowi, który zadbał o wszystko. Wszystkim zaangażowanym Pracownikom Środowiskowego Domu Samopomocy „Odnowa” za profesjonalne przygotowanie spotkania, zaproszonym gościom i artystom za obecność, występy, atmosferę i udaną integrację. Szczególnie dziękuję Agnieszce Kurpiewskiej, Piotrowi i Łukaszowi, dbającym o bezpieczeństwo uczestników spotkania, bezinteresownie ich wspierając.

 

Inga Lewicka

Kierownik

ŚDS „Odnowa” w Bobolicach

 

 

Impreza dofinansowana ze środków

Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych


Opublikowano: 20 września 2018 16:45

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 153

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.