Wielkanocne tradycje.

 (link otworzy duże zdjęcie)

         Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Bobolicach już po raz dwudziesty był organizatorem jarmarku wielkanocnego. W czwartek 11 kwietnia 2019 r. na placu parafialnym przy kościele rozłożono kramy z wielkanocnymi ozdobami. Na stolach „królowały”, palmy, tradycyjne pisanki , ceramiczne i drewniane jaja, pyszne ciasta, pasztety, pierogi, wędliny, kosze i koszyczki , ozdobne stroiki, zające, kurki… i wiele, wiele innych rozmaitości. W kiermaszu wzięły udział: świetlice: w Dargini, Chmielnie, Kłaninie, Środowiskowy Dom Samopomocy „Onowa”, Stowarzyszenie Aktywności Społeczno- Artystycznej „Po Drodze”, Sołectwo Stare Borne, Rada Rodziców SP w Kłaninie, twórcy ludowi i wystawcy z regionu.

         Również w czwartek 11 kwietnia rozstrzygnięto konkurs „Palmy Wielkanocne”. Zwyciężyła świetlica w Kłaninie, drugie miejsce przypadło w udziale kl II i III SP im. J. Brzechwy w Kłaninie, trzecie miejsce otrzymał Klub Seniora z Głodowej, czwarte miejsce dla świetlicy w Kurowie, piąte dla Martyny Pakos ze świetlicy SP im. H. Sienkiewicza w Bobolicach, zaś szóste dla Nikoli Badzińskiej ze świetlicy w Poroście. W konkursie wzięło udział aż 31 palm. Wszystkie bardzo starannie wykonane. Stąd komisja przyznała i nagrodziła aż sześć prac.

Opublikowano: 15 kwietnia 2019 08:38

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 125

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.