"Chodź z NAMI" - obchodzimy - Dzień bez samochodu

 (link otworzy duże zdjęcie)
Tegoroczne hasło kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (ETZT) brzmi ,,Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy". W tym roku do obchodów ETZT 2019 przyłączyły się wszystkie placówki oświatowe z terenu Gminy Bobolice oraz Seniorzy z Bobolickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bobolicach a zarazem czynni BICYKLIści z OTTKF BICYKL Bobolice.
W dniu dzisiejszym tj. 20 września br. Uczniowie wraz z Opiekunami Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach z okazji obchodzonego w ramach akcji EZTZ 2019 Dnia bez Samochodu aby uczcić jednocześnie 15 Jubileuszu OTKKF BICYKL zorganizowali rajd rowerowy pod nazwą ,,15 km na 15 lat BICYKLA". Z samego rana uczniowie wraz z opiekunami wybrali się rowerami do nad Jezioro Chlewie Wielkie w Poroście a następnie po powrocie do Bobolic wraz z Seniorkami z Bobolickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bobolicach złożyli znicze pod Panteonem Pamięci II Wojny Światowej na cmentarzu w Bobolicach. Następie uczestnicy rajdu przejechali ulicami. Rajd zakończono w sercu Bobolic na nowym Rynku Miejskim w Bobolicach, który z dnia na dzień pięknieje w oczach i jest gotowy nie tylko na aktywny wypoczynek ale również na pozostawienie rowerów w centrum miasta.

Opublikowano: 20 września 2019 12:46

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 566

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.