Spotkanie z przedstawicielami Zespołu Mobilnego z Koszalina.

 (link otworzy duże zdjęcie)
Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego MEDiSON w Koszalinie realizuje projekt Deinstytucjonalizacja szansą na dobrą zmianę – projekt zintegrowany. Miasto Koszalin i Powiat Koszaliński w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020.
W ramach projektu prężnie działają Zespoły Mobilne, których głównym celem jest realizacja usług środowiskowych na terenie Koszalina i Powiatu Koszalińskiego.
Najprościej mówiąc – Zespół Mobilny, to pracownik socjalny, psycholog, ratownik medyczny, lekarz, którzy dojeżdżają do każdej osoby znajdującej się w kryzysie i wspierają w tym zakresie.
7 listopada 2019 roku w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy „Odnowa” w Bobolicach, odbyło się spotkanie przedstawicieli Zespołu Mobilnego w celu przybliżenia ich działalności. Na spotkaniu byli obecni uczestnicy zajęć ich rodzice, osoby bliskie, które na co dzień borykają się z problemem niepełnosprawności, zaburzeń psychicznych. Omówiono zagadnienia dotyczące możliwości skorzystania ze wsparcia Zespołu Mobilnego (zakres świadczonych bezpłatnie usług). Mówiono też o rozpoznawaniu pierwszych objawów i symptomów świadczących o zbliżającym się, lub trwającym kryzysie psychicznym, by szybko reagować.

Inga Lewicka
Kierownik ŚDS „Odnowa”
w Bobolicach

Fot: Irena Maśniak

Opublikowano: 08 listopada 2019 12:48

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 198

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.