75 rocznica ustanowienia polskiej administracji na Pomorzu Zachodnim

Szanowni Państwo,

w roku 2020 przypada 75. rocznica ustanowienia polskiej administracji na Pomorzu Zachodnim. Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego ustanowił rok 2020 –  Rokiem Polskiego Pomorza Zachodniego.

Zaplanowaliśmy szereg wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych, skierowanych do mieszkańców i gości regionu, podkreślających polską państwowość na ziemiach Zachodniego Pomorza. Odwołamy się do historii – wydarzeń mających przełomowe znaczenie dla losów nie tylko regionu ale i kraju. Podkreślimy, więc znaczenie wydarzeń Października 1956, Marca 1968, Grudnia 1970, Sierpnia 1980 i 1988, stanu wojennego oraz skutki przełomu lat 1989-1990.

W roku jubileuszowym nie może też zabraknąć szerokiej debaty o roli samorządu terytorialnego
w budowaniu tożsamości mieszkańców i potencjału regionu. 30. rocznica odrodzonego samorządu terytorialnego w Polsce wpisuje się, bowiem w obchody 75 - lecia Polskiego Pomorza Zachodniego.

Jestem przekonany, że obchody Roku Polskiego Pomorza Zachodniego  będą  wyjątkowym świętem
dla mieszkańców naszego regionu, które pozwoli utrwalić nie tylko bogatą historię naszej „Małej Ojczyzny” i ludzi z nią związanych, ale także ukazać jedność oraz siłę naszej regionalnej Wspólnoty.

Serdecznie zapraszam mieszkańców Województwa Zachodniopomorskiego do współtworzenia obchodów i udziału w wydarzeniach w ramach Roku Polskiego Pomorza Zachodniego. 


Olgierd Geblewicz
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

Opublikowano: 01 stycznia 2020 11:54

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 754

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.