„Nasza Mała Ojczyna – Bobolice, pokaż, że kochasz!”

 (link otworzy duże zdjęcie)

„Nasza Mała Ojczyna – Bobolice, pokaż, że kochasz!” – pod takim hasłem już w 2019 roku zaplanowano w Środowiskowym Domu Samopomocy „Odnowa” działania na 2020 rok. Postanowiono tak zorganizować zajęcia, by w wyjątkowy sposób uczcić 680 – lecie nadania praw miejskich Bobolicom.

Ważne okazało się poznawanie na nowo naszej gminy, historii, osób, miejsc. Jednym z elementów były warsztaty artystyczne, podczas których osoby z niepełnosprawnościami spotykały się ze wspaniałymi seniorami z Głodowej, Kłanina, Porostu oraz z radosnymi uczniami ze Szkoły Podstawowej w Bobolicach.

Spotkania przerwała sytuacja związana z ogłoszonym w naszym kraju stanem epidemii… Realizację planu dostosowano do tej sytuacji, dzięki temu uczestnicy pracowali w swoich domach, przygotowując z wielkim zaangażowaniem każdą cząstkę wykonanych prac.

Wystawa „Bobolice oczami pokoleń” prezentuje prace, których tematem przewodnim są ważne miejsca naszej gminy, budowle, pomniki przyrody, symbole… Wystawę można zobaczyć w Bobolickim Muzeum Regionalnym do 2 października.

Prace w części wykonano podczas międzypokoleniowych, integracyjnych warsztatów artystycznych zorganizowanych w Środowiskowym Domu Samopomocy „Odnowa” w Bobolicach. Pozostałe, brakujące elementy powstały w okresie narodowej kwarantanny. Każda kuleczka tych obrazów niesie przesłanie, że nawet najmniejszy element jest niezbędny w tworzeniu całości!

Zdjęcia zaprezentowane na wystawie przedstawiają etapy pracy i potwierdzają, że Nasza Mała Ojczyzna jest dla nas ważna, w taki sposób potwierdzamy: „Bobolice, pokaż, że kochasz!”.

Pragnę podkreślić ogromne zaangażowanie wszystkich uczestników warsztatów, jednak na szczególną uwagę zasługują możliwości niektórych z nas – gratuluję wytrwałości w dążeniu do celu, w przełamywaniu barier. Niepełnosprawność nie zamyka nam drzwi, na pewno nie w naszych Bobolicach J tu otwierają się one z każdym przyjaznym gestem, każdą kulką bibuły, kroplą potu, uśmiechem, i pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Inga Lewicka

Kierownik ŚDS „Odnowa”

w Bobolicach

Opublikowano: 24 września 2020 11:29

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 80

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.