Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury zwraca się z prośbą o przekazanie darów na: „Wielką Aukcję”, oraz „Kiermasz,” które odbędą się w dniu 14 stycznia 2018 r.

 (link otworzy duże zdjęcie)

Od kilkudziesięciu lat, M-GOK działa jako Sztab WOŚP na teren gminy Bobolice.

Z roku na rok wzrasta liczba wolontariuszy i ludzi dobrej woli, którzy wspierają nas swoimi działaniami.

Przekazane dary zostaną zlicytowane, a pozyskana kwota wzbogaci konto fundacji Jurka Owsiaka. Środki zebrane w czasie 26 Finału WOŚP przeznaczone zostaną na: pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych -Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd n Fundacji. Przez cały czas napływają sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a fundacja , wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewna, że przy pomyślnym wyniku Finału uda się postawione cele zrealizować.

Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

większości oddziałów neonatologicznych sprzęt od Orkiestry stanowi podstawę nowoczesnego wyposażenia. Orkiestra prowadzi też, na co dzień ogólnopolskie programy medyczne, których celem jest wsparcie zdrowotne noworodków – Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków oraz Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddechu u Noworodków.

 

Dary prosimy dostarczać do biura Centrum Informacji Turystycznej (na przystanku PKS)


Już dziś serdecznie dziękujemy za okazaną życzliwość i pomoc.

 

Osoba do kontaktu: Kordek Marzena tel. 664044379

Opublikowano: 10 stycznia 2018 10:18

Kategoria: Komunikaty

Wyświetleń: 491

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.