„Dar serca” dla koszalińskiego Hospicjum

 (link otworzy duże zdjęcie)

Szanowni Państwo,

po raz kolejny chcielibyśmy włączyć się w zbiórkę na rzecz koszalińskiego hospicjum. Okres jesienny to czas  zadumy, kiedy pochylamy się nad ludzkim cierpieniem i przemijaniem. W natłoku codzienności nie zastanawiamy się nad tym, ale to nie znaczy, że nas to nie dotyczy. Nie bądźmy obojętni na los osób przebywających w Hospicjach. „Hospicjum to też Życie”, choć kruche, wątłe, ale Życie do końca, do ostatniej chwili.

            Zwracamy się z uprzejmą prośbą o włączenie się w tę akcję. Chętnych wolontariuszy prosimy o zgłoszenie się do Centrum Wolontariatu – do Pani Haliny Michalak (tel. 660692497, email: mgops.hm.bobolice@wp.pl) do 19 października 2018 r.
W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, nr leg. szkolnej / nr dowodu osobistego, adres zamieszkania, nr telefonu, email, nr kontaktowy do opiekuna (jeśli dotyczy), nazwę szkoły (jeśli dotyczy).

            Kwesta odbędzie się 1 listopada na bobolickim cmentarzu komunalnym w godzinach od 9.30 do 13.30. Każda osoba kwestująca będzie miała identyfikator z imieniem
i nazwiskiem, pieczątką oraz imienne upoważnienie do kwestowania wydane przez Zarząd Hospicjum im. Św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie. Punkt informacyjny będzie się znajdował w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Bobolicach.

            Nie bądźmy obojętni na los osób przebywających w Hospicjach. „Hospicjum to też Życie”, choć kruche, wątłe, ale Życie do końca, do ostatniej chwili. Taka akcja jest dobrą okazją by przypomnieć, że zarówno zdrowi, jak i chorzy kroczą wspólną drogą oraz uświadomić, że może przyjść w życiu człowieka zdrowego taki moment, w którym sam stanie się chorym, pacjentem – człowiekiem potrzebującym pomocy.

 

 

Organizatorem akcji jest Hospicjum im. Św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów opieki paliatywnej, niefinansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Jolanta Stępień

Kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobolicach

Opublikowano: 31 października 2018 12:16

Kategoria: Komunikaty

Wyświetleń: 147

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.