„DWA NOWE ZNAKI DROGOWE”

 (link otworzy duże zdjęcie)

29 sierpnia 2018 r. weszły w życie przepisy rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych, które wprowadzają dwa nowe znaki informacyjne do oznaczenia granic strefy czystego transportu: D-54 „strefa czystego transportu” oraz D-55 „koniec strefy czystego transportu.

Art. 39 ustawy o elektromobilności  i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2018 poz. 317 z późn. zm.) pozwala na tworzenie przez samorządy stref czystego transportu w miastach liczących powyżej 100 tys. mieszkańców, do których można ograniczyć wjazd pojazdów z tradycyjnym napędem silnikowym, co oznacza, że bezpłatnie do strefy wjadą samochody z czystym napędem: na prąd, gaz ziemny i wodór, z uwzględnieniem wyjątków, tj. aut mieszkańców czy służb miejskich. Pozostali będą zobowiązani do uiszczenia opłaty za wjazd do strefy czystego transportu, która nie będzie mogła być wyższa niż 2,50 zł/h. Opłata może być pobierana w godz. 9-17 i stanowi dochód gminy.

 

Opublikowano: 19 listopada 2018 12:25

Kategoria: Komunikaty

Wyświetleń: 308

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.