Rehabilitacja w domu pacjenta

 (link otworzy duże zdjęcie)

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej nawiązał współpracę z placówką REHA MEDICA Centrum Rehabilitacyjno Medyczne z siedzibą w Szczecinku przy ul. Kościuszki 57. Mieszkańcy Gminy Bobolice posiadający orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności będą mogli skorzystać ze stałej, bezpłatnej rehabilitacji, również w warunkach domowych.

W ramach rehabilitacji domowej pacjent zagwarantowany ma dostęp do pięciu zabiegów fizjoterapeutycznych w tym do: kinezyterapii, masażu klasycznego, zabiegów z fizykoterapii, elektroterapii, światłolecznictwa, magnoterapii.
Pacjent chcąc skorzystać z usług rehabilitacyjnych winien zgłosić się do lekarza rodzinnego po skierowanie na zabiegi ( na skierowaniu musi być zawarta informacja –rehabilitacja w warunkach domowych) lub lekarza specjalisty u którego się leczy, bądź też lekarza w Szczecinku.
Następnie wraz ze skierowaniem i orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności Pacjent zgłasza się do pracownika socjalnego MGOPS w Bobolicach przy ul. Jedności Narodowej 13. Skierowania do placówki w Szczecinku będą dostarczane przez pracowników MGOPS.
Zabiegi wykonywane są w miejscu zamieszkania pacjenta , rehabilitant posiada własny sprzęt do rehabilitacji. Jedno skierowanie dotyczy 10 dni zabiegowych. W jednym dniu może być wykonanych 5 zabiegów. Pacjent może 8 razy w roku skorzystać z cyklu zabiegów.
W momencie, gdy pacjent kończy 10-dniowy cykl zabiegów, jest informowany przez koordynator Centrum o możliwości ponownego zgłoszenia do lekarza po skierowanie i procedura jest taka sama jak przy pierwszym skierowaniu.

MGOPS w Bobolicach

Opublikowano: 19 marca 2019 08:48

Kategoria: Komunikaty

Wyświetleń: 229

Urząd Miejski w Bobolicach

Realizacja: IDcom.pl

godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "'www.bobolice.pl dostępna dla każdego' - dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej szaty graficznej strony internetowej Gminy Bobolice" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.